Web Sitemiz Hizmetinizde
Web Sitemiz Hizmetinizde
21:48:10 2014-10-30

Youtube’dan Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Değişen dünya ile mesleklerde değişmekte gelişen teknoloji ile yeni meslekler ortaya çıkmakta. Youtuber lık olarak da bilinen meslek bunlardan bir tanesi ve günümüzde birçok kişinin kafasında sorular oluşturuyor.

Youtube Hakkında

Dünyanın en büyük video sitesi olan youtube gerçekleştirdiği doğru politikalarla kullanıcılar tarafından vazgeçilmezdir. Bu politikalar arasında video yükleyenlere videonun kalitesine, izlenmesine göre para kazandırması da yer alıyor.

Youtube’da Nasıl Para Kazanılır?

Youtubedan para kazanmak için öncelikle bir kanal açılması geriyor. Sonra bu kanalın takipçi sayının 1000 yapılması ve tüm videoların toplam izlenme sayısının 4000 saati geçmesi gerekiyor. Önceleri bu 1000 takipçi ve 4000 saat gerekli şart değildi fakat youtube belli nedenlerden dolayı böyle bir güncellemeye gitti. Bazı uzmanlar bu şartların ileride kaldırılabileceğini söylüyor. Şartları yerine getiren kanal videolarında reklam yayınlayarak para kazanıyor. Bu kazanılan para ülkelere göre değişiklik göstermekte, ülkemizde izlenen videolardan kazanılan para yabancı ülkelere göre biraz daha az.

Youtube’dan para kazanmak için nelere dikkat edilmeli?

Bu günlerde çoğu kişinin ilgisini youtubedan para kazanmak çekse de herkesin yapabileceği bir iş değil bu. Önceliikle büyük bir emek vermek gerekiyor. Kullanıcılar tarafından ilgi çekecek videoların kayıt edilmesi bunun için de yeni fikirlerin olması şart.

Yazdr