Satř■ ve Danř■ma Hattř: 0226 813 22 43

Web Sitemiz Hizmetinizde ANASAYFA Firma Adř Web Sitemiz Hizmetinizde

2014-10-30 - 21:48 / Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Web Sitemiz Hizmetinizde

Youtube’dan Ne Kadar Para Kazanabilirim?

De─či┼čen dünya ile mesleklerde de─či┼čmekte geli┼čen teknoloji ile yeni meslekler ortaya ç─▒kmakta. Youtuber l─▒k olarak da bilinen meslek bunlardan bir tanesi ve günümüzde birçok ki┼činin kafas─▒nda sorular olu┼čturuyor.

Youtube Hakk─▒nda

Dünyan─▒n en büyük video sitesi olan youtube gerçekle┼čtirdi─či do─čru politikalarla kullan─▒c─▒lar taraf─▒ndan vazgeçilmezdir. Bu politikalar aras─▒nda video yükleyenlere videonun kalitesine, izlenmesine göre para kazand─▒rmas─▒ da yer al─▒yor.

Youtube’da Nas─▒l Para Kazan─▒l─▒r?

Youtubedan para kazanmak için öncelikle bir kanal aç─▒lmas─▒ geriyor. Sonra bu kanal─▒n takipçi say─▒n─▒n 1000 yap─▒lmas─▒ ve tüm videolar─▒n toplam izlenme say─▒s─▒n─▒n 4000 saati geçmesi gerekiyor. Önceleri bu 1000 takipçi ve 4000 saat gerekli ┼čart de─čildi fakat youtube belli nedenlerden dolay─▒ böyle bir güncellemeye gitti. Baz─▒ uzmanlar bu ┼čartlar─▒n ileride kald─▒r─▒labilece─čini söylüyor. ┼×artlar─▒ yerine getiren kanal videolar─▒nda reklam yay─▒nlayarak para kazan─▒yor. Bu kazan─▒lan para ülkelere göre de─či┼čiklik göstermekte, ülkemizde izlenen videolardan kazan─▒lan para yabanc─▒ ülkelere göre biraz daha az.

Youtube’dan para kazanmak için nelere dikkat edilmeli?

Bu günlerde ço─ču ki┼činin ilgisini youtubedan para kazanmak çekse de herkesin yapabilece─či bir i┼č de─čil bu. Önceliikle büyük bir emek vermek gerekiyor. Kullan─▒c─▒lar taraf─▒ndan ilgi çekecek videolar─▒n kay─▒t edilmesi bunun için de yeni fikirlerin olmas─▒ ┼čart.

Yazdřr
Di­er haberler